Zabiegi podologiczne

Cennik Zabiegów

Pedicure klasyczny
70 PLN

Pedicure hybrydowy
90 PLN

Podstawowy zabieg podologiczny
130 PLN

Podstawowy zabieg podologiczny + monofaza
140 PLN

Leczniczy zabieg podologiczny
150-300 PLN

Konsultacja podologiczna (przy wykonaniu zabiegu bezpłatna)
50 PLN

Usunięcie lekkich/średnich/dużych zmian podeszwowych (hiperkeratozy)
60/80/100 PLN

Terapia brodawek wirusowych HPV (zabieg wieloetapowy - dot. 1 zabiegu)
60-100 PLN

Rekonstrukcja płytki paznokciowej
100-200 PLN

Założenie klamry UNIBRACE
100 PLN

Kontrola lub usunięcie klamry
50 PLN

Skracanie i oszlifowanie paznokci zdrowych
50 PLN

Skracanie i oszlifowanie paznokci zmienionych chorobowo
100 PLN

Oczyszczenie paznokci zmienionych chorobowe grzybicznych (1 szt.)
50 PLN

Pobranie materiału do badania mykologicznego + badanie
150 PLN

Dezynfekcja i ozonowanie obuwia (1 para/2 pary/3 pary)
15/25/30 PLN

Usługa podologiczna

Podstawowy zabieg podologiczny
Podstawowy zabieg podologiczny składa się z czynności nie tylko o działaniu pielęgnacyjnym i regeneracyjnym, ale także profilaktycznym. Należy go stosować regularnie (co 1 miesiąc).
Podczas podstawowego zabiegu podologicznego specjalista ocenia kondycję stóp, sprawdza stan skóry i paznokci. W zabiegu tym dążymy do poprawy stanu zdrowia stóp odpowiednio dobraną terapią. Specjalista obcina i poddaje oszlifowaniu paznokcie i nadaje im odpowiedni kształt i usuwa skórki. Usuwa standardowe, fizjologiczne zrogowacenia, wygładza powierzchnię stóp frezem. Zabieg kończy się aplikacją specjalistycznych preparatów poprawiających kondycję stopy.

Leczniczy zabieg podologiczny
Podczas wykonywania leczniczego pedicure, podolog usuwa zrogowaciały naskórek, odciski, modzele, czy nagniotki używając specjalistycznych narzędzi typu skalpel, dłuto lub odpowiednio dobranych frezów, będących uzupełnieniem frezarki podologicznej. Podolog zajmuje się wszelkimi zmianami na stopach, takimi jak odciski, modzele, grzybica, brodawki, łuszczyca, wrastające paznokcie, zrogowaciałe i pękające pięty. Pedicure podologiczny może trwać nawet 1,5 godziny.

Wrastające paznokcie – klamry Unibrace
Wrastające paznokcie to problem wnikający często z noszenia ciasnego lub niewłaściwego obuwia, zaburzeń wzrostu paznokcia, urazów mechanicznych, a także nieumiejętnego obcinania paznokci. Skutkuje to obrzękiem i stanem zapalnym. Rozwiązaniem jest założenie klamry, która ma za zadanie skorygować kształt paznokcia. Systematyczne zakładanie klamry, może całkowicie wyprowadzić paznokieć o prawidłowym kształcie.

Dzięki klamrom UniBrace tworzymy klamry idealnie dostosowane do potrzeb naszych pacjentów. Wykonane klamry metodą UniBrace działają dwiema lub czterema siłami, sam zabieg jest bezbolesny i przynosi od razu ulgę pacjentowi.

Rekonstrukcja płytki paznokcia
To zabieg polegający na rekonstrukcji płytki paznokcia nadając jej naturalny kształt. Zabieg wykonujemy na paznokciu, który mógł ulec zniekształceniu lub odklejeniu od łożyska na skutek różnych schorzeń, a także po doznanym urazie mechanicznym, kiedy wraz z usunięciem krwiaka podpaznokciowego schodzi cały lub część paznokcia.

Do rekonstrukcji wykorzystywane są specjalistyczne masy podologiczne działające grzybobójczo i bakteriobójczo. Paznokcie odzyskują naturalny kształt i kolor, a także są dodatkowo chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo stosując odpowiednie produkty do pielęgnacji paznokci, proces regeneracji jest przyspieszony, a płytki paznokciowe rosną zdrowe i mocne.