Masaże

Cennik Zabiegów

Masaż klasyczny całościowy | 50 min
190 PLN

Masaż klasyczny odcinkowy | 20 min
70 PLN

Masaż klasyczny kręgosłupa | 30 min
100 PLN

Masaż relaksacyjny całościowy | 50 min
180 PLN

Masaż relaksacyjny kręgosłupa | 30 min
90 PLN

Refleksoterapia stóp | 50 min
150 PLN

Masaż antycellulitowy bańką chińską | 30 min
100 PLN

Konsultacja fizjoterapeutyczna | 50 min
150 PLN

Terapia indywidualna | 45 min
110 PLN

Masaże

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny jest jedną z najpopularniejszych form masażu o bardzo szerokim spectrum zastosowań. Ta forma terapii może być stosowana zarówno w celach leczniczych – między innymi przy schorzeniach natury ortopedycznej czy też neurologicznej, jak również po to, by pobudzić, rozluźnić czy wzmocnić tkankę mięśniową. Stosuje się go przede wszystkim w terapii narządów ruchowych – jest uznawany za jedną z najskuteczniejszych form terapii w tym zakresie.

Masaż klasyczny może być całościowy, co oznacza, że masażysta zajmuje się wszystkimi partiami ciała – od stóp, aż po kark. Może też koncentrować się na konkretnej partii ciała – np. plecach i karku czy nogach – w zależności od zaleceń lekarza czy fizjoterapeuty. Prawidłowo wykonany – ma zbawienny wpływ na organizm, pobudzając tkanki, regenerując mięśnie, czy też poprawiając ukrwienie.

Masaż relaksacyjny

Celem masażu relaksacyjnego, zgodnie z nazwą, jest uspokojenie organizmu oraz wprowadzenie go w stan relaksu.
To doskonała forma terapii niemal dla każdego – pozwalająca m.in.:
o zredukować napięcie mięśniowo – nerwowe,
o zrelaksować umysł,
o uzyskać uczucie pełnego odprężenia i zmniejszyć poziom stresu.

Masaż relaksacyjny zatem sprawdza się zatem zarówno w stanach zmęczenia fizycznego – na przykład po długotrwałym wysiłku sportowym, jak i zmęczenia umysłowego – po ciężkim dniu w pracy, czy doświadczeniu stresującej sytuacji. Jest to bardzo delikatny zabieg, prowadzony w spokojnej, wyciszającej atmosferze, która pozwala pacjentowi oderwać się od problemów i rozluźnić się w pełni.

Masaż dźwiękiem mis tybetańskich

Ze względu na głęboko relaksujące działanie, masaż dźwiękiem mis tybetańskich pomaga uporać się ze stresem, lękiem, przemęczeniem, stanami obniżonego nastroju i negatywnymi emocjami, dźwięki i wibracje mis sprawiają, że bicie serca zwalnia, obniża się ciśnienie krwi, przywracany jest właściwy rytm oddechu. Dźwięk i wibracja mis stosowane są w terapii dzieci z autyzmem czy pacjentów z chorobą Alzheimera. Poprawia zdolność koncentracji, wzmacnia pamięć i siły psychiczne, a zwłaszcza pewność siebie i wiarę we własne możliwości. Poprawia się ukrwienie tkanek, oczyszczają się, przyspieszają gojenie się ran oraz zrastanie kości. Wspomaga leczenie reumatyzmu, zwyrodnień stawów. Łagodzi bóle chroniczne, migrenowe, pourazowe, miesiączkowe i porodowe, wspomaga układ krążenia, normalizuje ciśnienie krwi, łagodzi skutki choroby Parkinsona i SM.

Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską jest metodą, która polega wykorzystaniu próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek.
Zabieg rozpoczyna się od nasmarowania ciała specjalnym olejkiem. Następnie specjalista przystawia bańkę do wybranego punktu na ciele i przyciska. W ten sposób wytwarza się podciśnienie, dzięki któremu bańka przysysa się do skóry.

Masaż bańką chińską nie sprowadza się wyłącznie do działania leczniczego. Wpływa korzystnie na wygląd sylwetki, pozwalając pozbyć się niedoskonałości. Posiada również właściwości relaksujące, przynosząc odprężenie.

Masaż bańką chińską pozwala:
o zredukować cellulit (w każdym stadium zaawansowania),
o przyspieszyć przemianę materii,
o poprawić ukrwienie,
o pozbyć się zbędnych substancji toksycznych,
o zmniejszyć bóle kręgosłupa,
o zmniejszyć napięcie mięśniowe.