Analiza skóry

Cennik Zabiegów

Analiza skóry twarzy
250 PLN

Multispektralna analiza skóry

https://www.anlight.pl/wp-content/uploads/2021/03/PSX_20210312_111145-scaled-700x700.jpg

Multispektralna analiza skóry twarzy urządzeniem LumiScan®

LumiScan® to urządzenie diagnostyczne, a prawidłowa analiza skóry to najważniejszy punkt skutecznej terapii. Muktispektralna analiza skóry to innowacyjne komputerowe badanie, które poprzez skanowanie twarzy pacjenta, wykorzystuje obrazowanie multispektralne i wykonuje pomiar podstawowych parametrów skóry. Wskazuje na występujące niedoskonałości oraz pomaga w zdiagnozowaniu ich przyczyny przez kosmetologa. Dzięki tak przeprowadzonej dermokonsultacji i wiedzy kosmetologa, można w sposób fotograficzny zobrazować i przedstawić pacjentowi mankamenty jego skóry, zaś komputerowa analiza generuje dane o skórze pacjenta – niezbędne do zaplanowania rzetelnej terapii naprawczej.
Tak przeprowadzona analiza umożliwia monitorowanie postępów terapii, automatycznie tworzy kartotekę wraz z dokumentacją zdjęciową. Oznacza to, że w każdym momencie możesz prześledzić historię swojej pielęgnacji i zmian zachodzących w Twojej skórze.

Diagnostyka, jaką przeprowadzimy dla Ciebie, koncentruje się na podstawowych czynnikach wpływających na ogólny wygląd i kondycję skóry twarzy. Dzięki temu innowacyjnemu urządzeniu z łatwością pozyskamy szczegółowe informacje na temat czynników, takich jak:

  • wilgotność skóry,
  • poziom natłuszczenia skóry,
  • poziom elastyczności i jędrności skóry,
  • wielkość oraz rodzaj występowania przebarwień i wszelkich plam pigmentacyjnych,
  • głębokość zmarszczek,
  • przyczynę starzenia się skóry,
  • wielkość i stan porów,
  • szczegółowa ocena naczyń krwionośnych,
  • ocena zmian trądzikowych,
  • wiek skóry.

Jak wygląda takie badanie? Opiszemy je w 5 krokach:

Krok 1 – stworzenie Twojej osobistej kartoteki
Podczas Twojej pierwszej wizyty utworzymy dla Ciebie osobistą kartotekę, w której zapisywać będziemy szczegółowe dane na temat stanu, rodzaju i kondycji Twojej skóry, zdiagnozowanych problemów oraz postępów terapii.

Krok 2 – wykonanie komputerowego skanu twarzy
Dzięki innowacyjnej technologii visionSCAN 3D, w jaką wyposażone jest nasze urządzenie, wykonany scan twarzy w aż trzech płaszczyznach – nie tylko część frontową, ale również jej profile.

Krok 3 – obrazowanie multispektralne
Na wcześniej wykonany scan twarzy, nakładamy specjalistyczne światła, które analizują skórę w 4 płaszczyznach i dzięki temu pozwalają nam dostrzec zmiany niewidoczne gołym okiem. Ten etap jest niezwykle istotny dla całego badania, ponieważ daje nam możliwość szczegółowej oceny wielkości przebarwień, głębokości zmarszczek, wielkości i stanu porów skóry oraz oceny naczyń krwionośnych. Zdjęcia wykonywane są w świetle normalnym, odbitym, spolaryzowanym i w świetle UV.

Krok 4 – analiza skóry
Na podstawie uzyskanych wyników uruchamiamy komputerową analizę skóry, która gromadzi informację na temat poziomu nawilżenia tkanek, fototypu skóry, wieku skóry wraz z przyczynami jej przedwczesnego starzenia się, rodzaju cery oraz wszelkich występujących niedoskonałości. To z kolei pozwala nam dobrać dla Ciebie najodpowiedniejszy typ i schemat terapii, a także zaproponować Ci profesjonalny dobór pielęgnacji stosowanej przez Ciebie w domu.

Krok 5 – analiza porównawcza twarzy z różnych wizyt
System archiwizacji danych i zdjęć to zarówno dla nas, jak i dla Ciebie, możliwość śledzenia postępów terapii i zmian zachodzących w skórze. Oznacza to, że stale możemy obserwować zachodzącą poprawę struktury i wyglądu Twojej cery, a także planować kolejne etapy najskuteczniejszej dla Ciebie pielęgnacji.

Po każdej komputerowej analizie otrzymasz od nas pełną informację o stanie swojej skóry twarzy wraz z dokumentacją fotograficzną. Otrzymasz również wskazania jak pielęgnować Swoją twarz w domu i propozycje kosmetyków dobranych specjalnie dla Twojej cery. Zaproponujemy także pielęgnację gabinetową, która wspomoże całą terapię.