Często zadawane pytania:

Czy po depilacji laserowej włosy nie będą już nigdy odrastać?
Terapia laserem LightSheer jest najskuteczniejszą metodą usuwania zbędnego owłosienia, jej skuteczność wynosi ok. 90%. Po serii zabiegów mogą pozostać pojedyncze włoski, jednakże są one bardzo cienkie i słabe. Skuteczność depilacji laserowej warunkują również czynniki genetyczne oraz procesy hormonalne zachodzące w organizmie, które są kwestią indywidualną i u każdego człowieka przebiegają inaczej.

Czy opalona skóra może zostać poddana zabiegowi depilacji?
Zabiegów depilacji nie przeprowadza się na świeżą opaleniznę, czyli taką która powstała wcześniej niż 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Jest to podyktowane większą wrażliwością skóry, a sam zabieg jest mniej skuteczny.

Czy depilacja laserowa usuwa jasne i siwe włosy?
Depilacja laserowa jest najskuteczniejsza w przypadku włosów ciemnych, bowiem światło lasera oddziałuje na melaninę, czyli ciemny barwnik znajdujący się w strukturze włosa. W związku z tym depilacja jasnych i siwych włosów nie jest aż tak skuteczna, jak byśmy sobie tego życzyli. Pomimo wielu prób oraz nowoczesnych urządzeń nie udało się jeszcze wynaleźć metody, która przynosiłaby pożądane rezultaty.

Czy depilację laserową przeprowadza się wyłącznie u osób dorosłych?
Zważywszy na fakt, że terapia laserowa jest metodą zupełnie bezinwazyjną i stuprocentowo bezpieczną można ją wykonywać u osób w każdym wielu, również u nastolatków. Jednakże w okresie dojrzewania mamy do czynienia z ciągłym formowaniem się cebulek włosów, dlatego włosów może być coraz więcej. Po cyklu zabiegów zostaną one usunięte, jednak nie można zagwarantować, że później nie trzeba będzie terapii powtórzyć.

Czy depilacja laserowa jest skuteczna u wszystkich?
O ile skuteczność depilacji laserowej oszacowano na ok. 80-90%, a przy tym daje ona najdłuższe rezultaty to oczywiście jej końcowy efekt jest ściśle uzależniony od indywidualnych cech pacjentki. Wyśmienite rezultaty depilacja laserowa przynosi w stosunku do osób z jasną cerą i ciemnymi włosami. Mniej skuteczna jest natomiast w stosunku do pacjentów z jasnymi, rudymi i siwymi włosami. Skuteczność terapii zależy też od miejsca depilacji. W przypadku depilacji łydek efekt będzie zdecydowanie dłuższy niż w przypadku depilacji twarzy.

Czy depilacji laserowej mogą poddać się osoby mające tendencję do wrastania włosów?
Depilacja laserowa w przypadku takich osób jest nie tylko możliwa, ale wręcz zalecana. Wrastanie włosów wiąże się z przykrymi i uciążliwymi dolegliwościami, między innymi z powstawaniem stanów zapalnych, które mogą prowadzić do przebarwień, a nawet blizn. Usunięcie włosów eliminuje ten problem, a po zabiegach można bardzo szybko zaobserwować poprawę kondycji samej skóry.

Różnice między depilacją laserową a fotodepilacją (IPL)
Lasery stosowane do depilacji różnią się przede wszystkim częstotliwością wiązek światła oraz rodzajem jego źródła. Usuwanie zbędnego owłosienia oferowane jest praktycznie przez wszystkie zakłady kosmetyczne, które stosują do tego celu różnorodne metody i urządzenia. Bardzo popularne stały się między innymi maszyny IPL, które błędnie określa się laserami. Działanie urządzeń IPL polega na naświetlaniu pacjenta lampą xenonową, która niestety emituje fale o różnych długościach, dlatego nie dociera wyłącznie do włosa, ale też oddziałuje na tkanki dookoła niego. Rozproszenie światła i zbyt powierzchowne działanie nie mogą trwale usunąć owłosienia, dlatego dla uzyskania pożądanego efektu należy przejść cykl co najmniej 10 zabiegów. W przypadku depilacji laserowej wiązka światła wnika w głąb skóry i dociera do mieszka włosowego, a w efekcie niszczy cebulkę włosa. Taką możliwość zawdzięczamy strumieniowi światła, który jest jednolity, dlatego dociera wyłącznie do włosa i nie ma żadnego niepożądanego wpływu na funkcjonowanie organizmu człowieka. W przeciwieństwie do IPL jest więc stuprocentowo bezpieczny.

Fazy wzrostu włosa.
W procesie wzrostu włosa możemy wyróżnić trzy podstawowe fazy. Występują one cyklicznie, co ma ogromnie znaczenie dla skuteczności zabiegów depilacji laserowej.
Pierwsza faza, tzw. anagen jest fazą wzrostu, która trwa od 2 do 8 dni. W czasie jej trwania cebulka włosa jest otwarta i dobrze odżywiona. Włosy będące w fazie anagenu nadają się do zabiegu depilacji laserowej. Tylko w tej fazie cyklu zabieg będzie najskuteczniejszy.
Drugą fazą jest katagen, określany jako faza przejściowa. W czasie jej trwania cebulka i brodawka znacznie się kurczą, dochodzi też do zaniku mieszka włosowego. Kiedy brodawka się oddzieli wtedy włos jest przygotowany do wypadnięcia i nie jest on zdolny do żadnych procesów rozrodczych.
Ostatnią fazą jest telogen, czyli faza spoczynku. Podczas jej trwania włos przemieszcza się w kierunku powierzchni skóry, martwieje i ostatecznie wypada, po czym cały cykl rozpoczyna się na nowo.


anlight
tel. 791006446
ul. Myszkowska 45a
41-310 Żarki